SKONTAKTUJ SIĘ:

Kim jestem?

Nazywam się Marek Busza. Jestem miłośnikiem zwierząt od najmłodszych lat. Od małego planowałem związać przyszłość ze zwierzętami. Próbowałem swoich sił w różnych dziedzinach, aż w końcu znalazłem i życie pokierowało mnie, aby doradzać jako dietetyk zwierzęcy :).
Petslover dietetyk zwierzęcyJestem samoukiem. Chociaż ukończyłem zootechnikę ze specjalizacją żywienie zwierząt, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, to śmiało mogę stwierdzić, że wiedzę dotyczącą żywienia zwierząt domowych w zdecydowanej większości wyniosłem z samodzielnej nauki (książki, artykuły, doświadczenia itp.).
Studia pomogły mnie na pewno bardziej nakierować. Dużo ludzi pewnie zapyta „Dlaczego w takim razie nie poszedłeś na weterynarię?”. No cóż, był taki plan, ale w ostateczności postanowiłem, że poświęcę się żywieniu zwierząt. Jest to na tyle szeroka dziedzina, że mało który człowiek jest w stanie ogarnąć kwestie leczenia, jak i żywienia jednocześnie. Tak jak w naszym ludzkim środowisku mamy lekarzy i dietetyków, to samo tyczy się świata zwierząt.
Doświadczyłem pracy poniekąd związanej ze zwierzętami gospodarskimi, gdyż pracowałem jako doradca żywieniowy w firmach paszowych, jednak to nie było to, do czego mnie ciągnęło w 100%. Stwierdziłem, że chcę rozwijać się i pracować ze zwierzętami domowymi jako dietetyk zwierzęcy. Szczególnie upewniło mnie to w tej świadomości, gdy postawiłem na nogi mojego kota, będącego już w podeszłym wieku, pomimo braku rezultatów po wielu wizytach u weterynarzy.
Na co dzień jestem zdecydowanym fanem samorozwoju. Poza zwierzętami interesuję się tworzeniem stron internetowych, ich pozycjonowaniem, grami nie tylko tymi komputerowymi, a również planszowymi. Uwielbiam także jeździć na rowerze, longboardzie i spacerować.
Marek Busza dietetyk zwierzęcy

Dlaczego mogę Ci pomóc?

Głównym powodem, dlaczego pracuję jako dietetyk zwierzęcy i piszę bloga o zwierzętach Petslover.pl, jest to, że uwielbiam doradzać i dzielić się swoją wiedzą. Motto, jakim się kieruję to ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć” i czuję wielką satysfakcję, gdy mogę komuś pomóc. Oprócz pisania artykułów, rozwiązuję problemy zdrowotne psów i kotów, poprzez doradztwo i układanie diet. Jeżeli masz jakiś problem ze swoim pupilem, śmiało skorzystaj z konsultacji żywieniowej lub napisz e-mail na adres kontakt@petslover.pl, a na pewno uda się coś zdziałać :).
Zagadnienia, które poruszam m.in. na moim blogu są ściśle związane z żywieniem, hodowlą, behawiorem, zdrowiem i profilaktyką zwierząt. Aktywowałem też mój kanał na Youtube, gdzie również dodaję treści.
Jeżeli należysz do osób, które chcą dowiedzieć się więcej w kierunku zwierząt domowych, lub masz problem ze swoim pupilem to Akademia zdrowego żywienia psów i kotów jest dla Ciebie :).
Sprawisz mi wielką przyjemność, jeżeli będę mógł Ci w czymkolwiek pomóc :).

 

Kwalifikacje:
mgr inż. zootechnik, specjalizacja żywienie zwierząt;
– ukończony kurs: ,,Dietetyka weterynaryjna i prawidłowe żywienie psów i kotów”;
– od ponad 10 lat związany z dietą BARF;
– członek organizacji Raw Feeding Veterinary Society (RFVS);
– czlonek organizacji European Society of Veterinary & Comparative Nutrition (ESVCN);
– koci tata kotki rasy ragdoll o imieniu Mia;

 

Może Cię zainteresować:
– Jako dietetyk zwierzęcy prowadzę konsultacje żywieniowe dla psów, kotów i fretek zdrowych oraz chorych;
– 95% moich pacjentów, to zwierzęta chore, więc skupiam się głównie na dietetyce klinicznej;
– Uczę opiekunów psów, kotów i fretek, jak dbać o zdrowie swoich pupili poprzez właściwą dietę;
– Pomogłem już ponad 1000 psów i kotów, poprawić stan zdrowia poprzez odpowiednią dietę;
– Skupiam się na budowaniu relacji, aby dieta była jednocześnie odpowiednia dla zwierzęcia, jak i komfortowa dla opiekuna i w ten sposób osiągamy wyznaczone cele;

 

petslover

Z miłości do psów i kotów

Każdy opiekun psa lub kota, któremu nie jest obojętny los jego pupila, chce dla niego jak najlepiej. Jednym z najważniejszych warunków zdrowia u psów i kotów jest odpowiednia dieta. Moim celem jest pokazać ludziom, jak poprzez odpowiednią dietę, prawidłowo zadbać o swojego pupila. Moje motto, którym się kieruję to Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Popularne

Copyright © 2023 Petslover. Wszelkie prawa zastrzeżone.