NAPISZ DO MNIE:

Informacje o kalkulatorze BARF dla kotów

Kto jest autorem kalkulatora BARF dla kotów?


Autorem kalkulatora BARF dla kotów dostępnego pod adresem https://wiedza.petslover.pl/kalkulator-barf jest Marek Busza.

 

Urządzenia i oprogramowanie obsługujące kalkulator BARF dla kotów


Użytkowanie kalkulatora BARF dla kotów wymaga dostępu do internetu oraz przeglądarki internetowej.

Z kalkulatora można korzystać przy użyciu komputera, smartfona lub tabletu. Wymogiem jest dostęp do internetu.

 

Jak zalogować się do kalkulatora BARF?


W celu uruchomienia kalkulatora BARF dla kotów należy zalogować się na swoje konto na stronie https://wiedza.petslover.pl/, przy użyciu przycisku „Zaloguj”, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Po zalogowaniu należy wcisnąć nazwę użytkownika znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie należy przejść do zakładki Moje konto -> Członkostwo -> Kalkulator BARF dla kotów -> Zobacz.

Nie ma możliwości pobrania kalkulatora na dysk komputera. Dostęp jest wyłącznie bezpośrednio ze strony https://wiedza.petslover.pl/

 

Przeznaczenie kalkulatora BARF dla kotów


Kalkulator BARF dla kotów służy jako narzędzie do przygotowania przepisu BARF dla kotów. Prawidłowy przepis składa się z surowych składników takich jak: mięso, podroby, kości, warzywa, tłuszcze i suplementy.

Kalkulator BARF powstał w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie autora w zakresie prawidłowego żywienia kotów.

 

Na jakich normach opiera się kalkulator?


Kalkulator BARF dla kotów została stworzony w oparciu o wytyczne żywieniowe ,,Nutrient Requirement of Dogs and Cats” (normy żywieniowe NRC), inne publikacje naukowe oraz doświadczenie dietetyczne.

Wartości sugerowane przez kalkulator zostały opracowane na podstawie analizy i interpretacji norm żywieniowych NRC oraz innych źródeł naukowych. Kalkulator wylicza optymalne zapotrzebowanie kota na składniki pokarmowe, minerały oraz witaminy.

 

Jak działa kalkulator?


Kalkulator został zaprojektowany w taki sposób, że sugeruje wartości niektórych produktów wykorzystywanych do komponowania przepisu, aby pokryć pełne zapotrzebowanie zwierzęcia.

 

Informacja o wartościach odżywczych składników


Wartości pokarmowe składników wykorzystywanych do tworzenia przepisu pochodzą z ogólnodostępnych baz żywieniowych. Uśrednione wartości odżywcze składników zostały poparte analizami oraz badaniami naukowymi. Źródłem wartości produktów wykorzystanych w kalkulatorze jest m.in. baza żywieniowa USDA oraz wartości uśrednione z innych źródeł internetowych.

Faktyczne wartości odżywcze składników, wykorzystywanych do przygotowywania mieszanki mogą się  różnić w zależności od jakości, pochodzenia i sposobu produkcji produktów, użytych do sporządzenia konkretnej mieszanki BARF.

Wartości odżywcze suplementów pochodzą z aktualnej oferty producentów suplementów diety.

Wartości te są na bieżąco aktualizowane zgodnie z rozwojem wiedzy i nauki oraz aktualizacji oferty w przypadku suplementów diety.

 

Ważne informacje dla osoby użytkującej kalkulator


Należy pamiętać, że kalkulator jest jedynie narzędziem i nie zwalnia on z nabycia odpowiedniej wiedzy w temacie żywienia kotów modelem diety BARF. Przepis skomponowany w kalkulatorze BARF nie daje 100% gwarancji dopasowania diety dla konkretnego kota. Każde zwierzę jest inne i do każdego należy podejść indywidualnie, dlatego kalkulator jest narzędziem, które nie zastępuje czynnika ludzkiego. Kalkulator jest narzędziem, które może skutecznie pomóc w dopasowaniu optymalnej diety.

Użycie kalkulatora BARF odbywa się na własne ryzyko osoby go obsługującej.

Za możliwe szkody powstałe wskutek użytkowania niniejszego kalkulatora BARF nie ponosi odpowiedzialności autor programu.

Kalkulator BARF będzie na bieżąco aktualizowany oraz wzbogacany o dodatkowe funkcjonalności. Autor kalkulatora BARF zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w funkcjonowaniu oraz wyglądzie narzędzia, na przestrzeni kolejnych aktualizacji programu.

W obrębie jednego konta do kalkulatora może być zalogowana tylko jedna osoba, w tym samym czasie.

Kalkulator BARF dla kotów jest przeznaczony wyłącznie do użytku prywatnego. Wykorzystanie komercyjne nie jest dozwolone.

 

 

Kontakt


Wszelkie pytania dotyczące tego narzędzia proszę kierować na adres email kontakt@petslover.pl.

 

Więcej o diecie BARF można przeczytać w artykule: ,,Dieta BARF dla psa i kota – co musisz o niej wiedzieć?”.

Copyright © 2020 Petslover. Wszelkie prawa zastrzeżone.